شنبه 13 آذر 1400

receipt_printer.jpg

 

كاغذ حرارتی نوعی كاغذ است كه با یك پوشش ویژه امكان چاپ بدون جوهر را میسر می­ كند. ماحصل اعمال گرما (از طریق پرینتر چاپ گرمایی) به پوشش، یك تصویر واضح و شفاف بدون نیاز به جوهر یا نوار است.

چاپ روی كاغذ حرارتی با تصاویر كاملاً مشخص، قابل اطمینان و سریع همراه است. این نوع فناوری در بخش­ های مختلف كاربرد دارد.

زمینه‌های تخصصی نظیر مراقبت سلامت برای نسخه های چاپی بسیار تخصصی و مهم كه دقت الزامی است همانند الكتروكاردیوگرام قلب (EKG)، لیبل,نسخه‌های پزشكی و نسخه‌های چاپی فراصوت بر تصاویر كیفیت بالا وابسته هستند كه با چاپ گرمایی ایجاد می شوند.

خرده فروش ­ها از كاغذ حرارتی جهت نقطه­ ی فروش نظیر فروشگاه­ های خوار و بار فروشی، پمپ­ بنزین­ ها و خودپردازهای بانك برای اطمینان از خدمات دقیق و سریع بهره می­ گیرند.

آژانس­ های مسافرتی، سیستم‌های لاتاری و برخی کسب‌ و کارهای نیازمند به نسخه‌های چاپی در حجم بالا هم بر كاغذ حرارتی متكی هستند.

از جمله فواید كاغذ حرارتی نسبت به انواع دیگر چاپ می­ توان به موارد ذیل اشاره کرد:

پرینترهای كاغذ حرارتی از پرینترهای دیگر بسیار سریع‌ تر هستند كه ماحصل آن زمان انتظار كمتر در خط پرداخت است.

تصاویر خلق­ شده روی كاغذ حرارتی نسبت به انواع دیگر چاپ تمیز تر و باكیفیت تر به نظر میرسند و لذا جزء لاینفك مكان­ هایی همانند بیمارستان­ ها كه دقت نسخه­ ی چاپی بحرانی است و فروشگاه تخفیف كه رسیدهای اقلام نویسی شده از طریق چاپ حرارتی به مشتریان در مشاهده­ ی بهتر هزینه­ ها كمك ­می­ كند.

پرینترها همچنین قادر به چاپ باركد با كیفیت بالا مستقیماً روی رسید، با ایجاد تراكنش ­های پیچیده‌ای همچون بازده و تبادل بسیار آسان‌تر برای مشتریان و خرده فروش­ ها به یك اندازه، و جلوگیری از سرقت كالاها و دست‌کاری رسیدها هستند كه تأثیر مستقیم بر قیمت­ ها دارند.

نمونه ای از چاپگر حرارتی یا فیش پرینتر که در فروشگاه ها می بینید:

فیش پرینتر

پرینترهای كاغذ حرارتی قابل اطمینان و پایا هستند. چون قسمت­های متحرك معدودتری در پرینتر كاغذ حرارتی فاقد جوهر وجود دارد، احتمال گیركردن حین چاپ بعید است و مثل برخی پرینترها به راحتی خراب نمی شوند. این مزایا با حفظ پول به‌واسطه‌ی هزینه‌های پایین نگهداری همراه هستند.

پرینترهای حرارتی، خروجی بادوام‌تری را نسبت به پرینترهایی كه از جوهر استفاده ­می­ كنند و باگذشت زمان سیاه و محو می­ شوند، تولید می­ كنند. ماندگاری نسخه­ های چاپی كاغذ حرارتی كیفیت بالا سال­ ها و حتی دهه­ ها است.

فناوری چاپ گرمایی از انواع چاپ دیگر بسیار بی سروصدا تر است كه همین امر باعث تجربه­ ی لذت بخش تری همراه با چاپ در حجم بالا را به دنبال دارد

امیدواریم مطالب فوق برایتان مفید واقع شده باشند.

آدرس دفتر مرکزی

آدرس دفتر: تبریز، خیابان امام، نرسیده به آبرسان، خیابان رضانژاد جنوبی (به سمت پاستور)، ساختمان روادار، پلاک 1، ایرانمهر
شماره تماس : 33250812-041     تلفن  همراه: 09142152586
شماره فکس:   33250812-041
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

        

سوالی دارید؟ لطفا پیام بگذارید
نام و نام خانوادگی *
لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
پست الکترونیکی *
لطفا آدرس پست الکترونیکی خود را صحیح وارد نمایید.
موضوع پیام *
لطفا موضوع پیام ارسالی خود را بنویسید.
پیام *
لطفا متن پیام خود را تکمیل نمایید.
ورودی نامعتبر است